close
تبلیغات در اینترنت
ویپ
loading...

طراحی و اجرای شبکه ، لینک رادیویی، دکل مهاری

نصب و راه اندازی ویپ VOIP ویپ چیست ؟ سیستم تلفن تحت شبکه ویپ Voip در سازمانها به عنوان مرکز تلفن ویپ عمل می کند. سیستم تلفنی ویپ voip کمک شایانی در کاهش هزینه های تلفن می کند و برای شرکت ها مناسب است. با بزرگتر شدن سازمانها و افزایش شعبات مختلف شرکتها در شهرهای مختلف و حتی دیگر کشورها، نیاز به استفاده از سیستم تلفنی ویپvoip  روز به روز بیشتر احساس می شود. این سیستم به علت سهولت در کاربری، مدیریت آسان، انعطاف پذیری بالا و…

ویپ

محمدرضا بازدید : 4 دوشنبه 10 دي 1397 نظرات ()

نصب و راه اندازی ویپ VOIP

ویپ چیست ؟

سیستم تلفن تحت شبکه ویپ Voip در سازمانها به عنوان مرکز تلفن ویپ عمل می کند. سیستم تلفنی ویپ voip کمک شایانی در کاهش هزینه های تلفن می کند و برای شرکت ها مناسب است.

ویپبا بزرگتر شدن سازمانها و افزایش شعبات مختلف شرکتها در شهرهای مختلف و حتی دیگر کشورها، نیاز به استفاده از سیستم تلفنی ویپvoip  روز به روز بیشتر احساس می شود. این سیستم به علت سهولت در کاربری، مدیریت آسان، انعطاف پذیری بالا و مزایای بیشماری که نسبت به سیستم تلفن مرکزی سنتی دارد بسیار

.

.

سیستم تلفن مرکزی سنتی

در ادارات و شرکت ها که معمولا لازم است بین بخش های مختلف شرکت ، ارتباط برقرار شود از سیستم تلفن مرکزی استفاده می شود. سیستم تلفن تحت شبکه ویپ VOIP از یک تلفن سانترال آنالوگ ،گوشی های آنالوگ و کابل های تلفن آنالوگ تشکیل می شوند. تلفن سانترال آنالوگ، کار انتقال تماس به خطوط داخلی را انجام می دهد. برای پیاده سازی این سیستم سنتی، نیاز به حضور کارشناسان این حوزه، جهت پیاده سازی کابل کشی ها مورد نیاز است که همین موضوع نقطه ضعفی برای آن محسوب می شود و یکی از مهمترین دلایلی می باشد که ما را به استفاده از سیستم تلفن تحت شبکه ویپ با پیاده سازی راحت تر سوق دهد.

 

معرفی سیستم تلفنی ویپvoip 

ویپ VOIPسیستم تلفن تحت شبکه ویپvoip  ، نام یک سیستم تلفنی است که با استفاده از اینترنت ،ارتباطات تلفنی را برقرار می کند و نام آن هم بر گرفته از سرواژه های عبارت Voice Over Internet Protocol به معنای ارتباط تلفنی از طریق اینترنت می باشد.با ظهور سیستم تلفن مرکزی ویپvoip  ،استفاده از سیستم تلفن سنتی که بر پایه سوئیچ مداری کار می کرد منسوخ شده است. این امر به علت امکانات و مزایای بی نظیری است که این سیستم تلفنی به همراه دارد. برای پیاده سازی سخت افزاری سیستم تلفن ویپvoip  نیاز به حضور کارشناسان این حوزه نداریم و طراحی آن به گونه ای است که به راحتی قابل اجراست.

.

اجزای سیستم تلفنی ویپvoip 

 • هسته اصلی عملکرد سیستم تلفنی ویپvoip  ، وجود شبکه محلی (LAN) می باشد.این شبکه تمام بخش های سیستم را به هم وصل می کند.

 • سرور ویپvoip ، که یه سانترال است که در بستر IP (پروتکل اینترنتی) کار می کند.این سانترال نسبت به سانترال های آنالوگ ، بسیار کوچکتر است.

 • تلفن های ویپvoip  که نسبت به تلفن های آنالوگ کمی گرانتر هستند در عوض امکانات بسیاری دارند.این تلفن ها از طریق کابل شبکه به شبکه کامپیوتری وصل می شوند و با سرور ارتباط برقرار می کنند.

 • گیت وی ویپvoip ، دستگاهی است که ارتباط بین سیستم تلفنی ویپvoip  را با خطوط آنالوگ شهری برقرار می سازد.

.

مزایای نصب و راه اندازی تلفن تحت شبکه ویپvoip (مزایای ویپ)

 • ویپپیاده سازی آسان: می توان نرم افزار ویپvoip  را بر روی کامپیوتر نصب کرد و پیکربندی آن را با اجرای چندین دستورالعمل ،انجام داد.

 • استفاده از شبکه کامپیوتری به جای سیم کشی مجزا: شما برای استفاده از این سیستم نیاز ندارید که سیم کشی جداگانه ای انجام دهید و کافیست که گوشی خود را به پورت استاندارد نزدیکترین کامپیوتر در شبکه، متصل کنید. همچنین در صورتی که از نرم افزار ویپ تلفنی استفاده می کنید تنها کافیست آن  را بر روی کامپیوتر متصل به شبکه نصب کنید. این نرم افزارها به صورت متن باز و رایگان در اختیار همگان هستند. این قابلیت ها، منجر به سهولت در افزایش دادن تعداد کاربران سیستم تلفن تحت شبکه ویپvoip می شود.

 • کاهش هزینه ها: یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از سیستم voip این است که هزینه تمام شده برای تماس های تلفنی شرکت شما کاهش پیدا می کند.

 • مدیریت آسان: نرم افزار مورد استفاده دارای اشکال گرافیکی است که به راحتی می توانید با آن کار کنید و تنظیمات خود را در آن انجام دهید.

 • سازگاری با انواع گوشی ها و تجهیزات : استاندارد مورد استفاده در سیستم تلفن ویپvoip  ، SIP است و هر تجهیزاتی که از این استاندارد پشتیبانی کند در این سیستم قابل استفاده است. بنابراین می توان انواع و اقسام گوشی ها درمدل های مختلف و با برندهای مختلف  که از این استاندارد پشتیبانی کنند را در سیستم تلفن voip به کار گرفت.

.

سیستم تلفنی voip برای استفاده چه کسانی است؟

 • در یک شرکت برای ارتباط بین قسمت های مختلف ، به جای خطوط تلفن شهری ،می توان از سیستم تلفنی ویپvoip  استفاده کرد.این کار موجب صرفه جویی در هزینه های شرکت خواهد شد.

 • شرکت هایی که دارای چندین شعبه هستند، معمولا نیاز دارند که بین این شعب ارتباط تلفنی برقرار کنند. سیستم تلفنی ویپvoip به علت قابلیت های فراوان آن ، برای استفاده این شرکتها ،مناسب ترین گزینه انتخاب است.

 • بسیاری از شرکت های بزرگ که با تبلیغات و برندسازی به جذب مشتری می پردازند با حجم زیادی از تماس های تلفنی در هر ساعت روبرو هستند. برای از دست ندادن مشتریان و جلب رضایت آنها ، باید از سیستم تلفنی استفاده کنند که امکاناتی نظیر صف انتظار داشته باشد، که سیستم تلفنی ویپvoip  از این امکان نیز برخوردار است.

 • در عصر ارتباطات ، شاید ارتباط تنها از طریق صدا برای رساندن پیام به مخاطب کافی نباشد و نیاز به انتقال دیتا و تصویر هم داشته باشیم. سیستم تلفنی ویپvoip  ،این نیاز ما را هم برآورده می کند.

 • سیستم تلفنی ویپvoip  به علت قابلیت ارسال تصویر همراه با صوت مناسب استفاده در ویدئو کنفرانس هاست.

 • ارتباط با خارج از کشور از طریق خطوط تلفن شهری، مستلزم پرداخت بهای نسبتا سنگینی است و مقرون به صرفه نیست، با استفاده از سیستم تلفن ویپvoip  می توان به صورت رایگان با خارج از کشور ارتباط برقرار کرد.

 • با توجه به قیمت بسیار پایینتر هزینه های تماس در سیستم تلفن ویپ voip و مزایای آن، می توان در ساختمانهای نوساز که سیم کشی تلفن انجام نداده اند از این سیستم تلفنی مدرن و بهینه استفاده کرد.

 

در ادامه مجموعه ای از مزیت های ویپ آورده شده است :

 • ترکیب صدا و اطلاعات در ارتباطات

 • استفاده از استاندارد SIP ،323

 • کاهش هزینه های پشتیبانی و نگه داری به دلیل ادغام شبکه دیتا و تلفن

 • پویایی و پیشرفت روز افزون نرم افزار

 • قابلیت توسعه و برنامه نویسی برای گوشی های تلفن و موبایل

 • پشتیبانی از امکانات مخابراتی کنونی و ارایه خدمات ویپ جدید، با هزینه پایین و سهولت در اجرا

 ویپ http://aytaak.ir/%D9%88%DB%8C%D9%BE-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/

امکانات مرکز تماس ویپ گروه فنی و مهندسی آی تک

برخی امکانات این سیستم در نرم افزار ویپ به شرح زیر است:

امکان ارائه داخلی به تعداد نا محدود برای کاربران

با توجه به سخت افزار و نرم افزار انتخابی برای ویپ ، می توانید تعداد مختلف و بسیار زیاد داخلی داشته باشید. با توجه به قیمت ویپ شما می توانید بهترین کیفیت و بهترین امکانات را استفاده کنید.

 

امکان دریافت Voicemail پیام صوتی

با استفاده از این سرویس در صورت عدم پاسخگویی کاربران می توان برای آنها پیام صوتی گذاشت . کاربر در زمان دلخواه قادر به شنیدن پیام می باشد . همچنین امکان ذخیره سازی پیام بر روی سرور و در صورت نیاز حتی ایمیل کردن آن برای کاربر وجود دارد.

ضبط مکالمات

تمامی مکالماتی که در بستر نرم افزار ویپ در سیستم صورت می گیرد قابلیت ضبط شدن و ذخیره شدن در سرور را دارا می باشند و همچنین با کمک فشرده سازی می توان حجم مکالمات را تا اندازه بسیار خوبی کاهش داد.

نرم افزار تلفن Softphone

با نصب نرم افزار تلفن بر روی کامپیوتر ، امکان دسترسی به داخلی از طریق کامپیوتر کاربر فراهم خواهد شد . با این ویژگی از بیرون شرکت هم امکان ارتباط با سازمان بصورت بدون هزینه وجود دارد. همچنین می توان از لپ تاپ یا موبایل به عنوان تلفن ویپ استفاده کرد.

فکس به ایمیل

با استفاده از سرویس fax to email قابلیت دریافت اتوماتیک فکس های دریافتی و ارسال آنی آنها به ایمیل کاربر وجود خواهد داشت. بدین صورت در مصرف کاغذ صرفه جویی شده و به محیط زیست اهمیت داده خواهد شد . از طرف دیگر با ذخیره سازی اسناد و فکس های دریافتی در ایمیل،قابلیت دسترسی به آنها در هر مکان و زمان مقدور می باشد .

آی.وی.آر IVR

این ویژگی ( Interactive Voice Response) به شما امکان برقراری منوی صوتی بر اساس تماس کاربران را فراهم می کند و به کمک آن کاربر می تواند برای اتصال به بخش مورد نظر خود ، داخلی بخش مورد نظر خود را بر اساس پیام اتوماتیک خوانده شده وارد کند.

برای مثال در تماس با شرکتی که دارای بخش فروش، پشتیبانی و ... است، ابتدا پیام پخش شده و سپس برای ارتباط با هر بخش یک شماره اعلام می گردد. و بعد از آن تماس گیرنده با وارد کردن شماره مورد نظر به بخش مربوطه هدایت می شود.

صف انتظار

با استفاده از ویژگی صف انتظار، در صورت اشغال بودن خطوط دیگر ارتباط قطع نمی گردد و تماس های مخاطبان از دست نمی رود ،بلکه در صف انتظار قرار می گیرند و با آزاد شدن داخلی تماس برقرار شود.

مدیریت تماس در ساعات اداری

این ویژگی یکی از موارد پر کاربرد سیستم تلفن شرکت محسوب می شود. که در سیستم های VoIP با مقرر کردن ساعات کاری به راحتی قابل انجام خواهد بود.

گزارش گیری از تماس ها

این امکان وجود دارد که تماس کاربران به صورت گزارش در سیستم مرکز تماس ویپ ذخیره گردد که در نظارت بر تماس ها و ارائه گزارش های مختلف بر اساس تماس های تلفنی دریافتی بیانگر نحوه و میزان تماس هاست،و در عملیات مدیریتی شرکت قابل استفاده است .

 

گوشی ویپ

گوشی تلفن ویپ انواع مختلفی دارد : گوشی تلفن ویپ رومیزی ، گوشی های بی سیم، گوشی ویپ رومیزی تصویری.

فروش تجهیزات ویپ

ما در فروشگاه اینترنتی خود میتوانیم کمک شایسته ای به شما جهت فروش تجهیزات ویپ انجام دهیم. یا میتوانید با ما تماس بگیرید و از آخرین قیمت ها با اطلاع شوید.

آموزش ویپ

ما در گروه فنی و مهندسی آی تک با استفاده از کادر مجرب و تخصصی کلیه دوره های آموزش ویپ را بصورت کاملا حرفه ای و با قیمت مناسب به شما آموزش می دهیم.

.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

02166977972   –   02166977987

09123621699

 منبع : http://aytaak.ir/

مقالات بیشتر نصب و راه اندازی ویپ توسط گروه فنی و مهندسی آی تک اینجا کلیک کنید

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 12
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 0
 • آی پی دیروز : 0
 • بازدید امروز : 2
 • باردید دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 35
 • بازدید ماه : 52
 • بازدید سال : 52
 • بازدید کلی : 109